fot. Fresh Catering
Wszystko na temat diety pudełkowej
Coraz większe zainteresowanie cateringiem dietetycznym, czyli tzw. diety  pudełkowej, powodowane jest często brakiem czasu oraz własną wygodą. Czemu warto  wybrać taką formę odżywiania i czy jest ona dla każdego? Zapytaliśmy ekspertów z Fresh Catering.
2017-04-20, 10:241. Catering dietetyczny to tzw. dieta pudełkowa. Jakie są zalety takiego  cateringu?

Z pewnością największą zaletą tak zwanej diety pudełkowej od Fresh Catering jest to, że nie musimy spędzać czasu w kuchni na przygotowywaniu różnorodnych dietetycznych posiłków.
Pudełka dietetyczne mamy zawsze ze sobą, w pracy, w domu, w podróży. Dzięki temu nie podjadamy byle czego, nie dopada nas tak zwany wilczy głód a przede wszystkim nasze posiłki zapewniają w 100% założone cele związane z odżywianiem.2. Dla kogo jest kierowana przede wszystkim oferta?

Oferta jest kierowana do bardzo szerokiego grona klientów, od osób, które walczą z nadwagą, przez klientów zapracowanych, którzy nie mają czasu przygotowywać posiłków, tych którzy stawiają na zdrowy tryb życia, sportowców amatorów i wyczynowców, młodzież, przyszłe panny młode, mamy karmiące, kobiety w ciąży, a także osoby starsze i przewlekle chore.

3. Czy diety są komponowane indywidualnie?

Diety są przede wszystkim zbilansowane kalorycznie, odpowiednią ilość dostarczanych posiłków dietetycznych ustala współpracująca z naszą firmą Pani dietetyk. W swojej ofercie posiadamy również diety komponowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta, najczęściej korzystają z nich profesjonalni sportowcy.4. Czy taki catering jest dla każdego? (czy każdy może sobie na niego  pozwolić?)

Tak oczywiście, specjalistyczny catering nie jest najtańszą formą całodziennego wyżywienia, ale jeśli podliczymy przykładowy dzień wyżywienia jednej osoby, spędzony czas na zakupach i czas przygotowania zbilansowanych posiłków to nasze ceny będą bardzo korzystne.
Cieszy nas to, że mamy coraz większe grono stałych zaufanych klientów, którzy po kilku latach współpracy wiedzą, że z naszymi posiłkami nie muszą martwić się o zdrową i różnorodną żywność.
Ceny mini pakietów które cieszą się powodzeniem wśród pracowników biurowych zaczynają się już od kwoty 27zł/LunchBox.

5. Czy można sobie wybrać ilość kalorii odpowiednio do swoich potrzeb?

Tak, mamy bardzo szeroki przedział kaloryczności naszych diet. Od diet 1000kcal, 1200kcal, 1500kcal, 1800kcal, 2000kcal aż po 4000kcal. W naszej ofercie jest kilka rodzajów diet, takie jak standardowa redukcyjna, która cieszy się największym powodzeniem, poprzez diety wegetariańskie, optimal, no fish, jak również diety dla osób z nietolerancją pokarmową, takie jak bezglutenowa, bez laktozy i ostatnio bardzo popularna dieta śródziemnomorska.6. Ile posiłków jest dostarczanych w ciągu dnia?

Standardowo dostarczamy pięć posiłków codziennie rano, które składają się ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Duża ilość klientów zamawia również tak zwane „Mini Pakiety” składające się z wybranych posiłków, np. Śniadanie i Obiad. Bardzo dużym powodzeniem, wśród pracowników biurowych, cieszą się LunchBoxy składające się z drugiego śniadania i obiadu. Jest to świetna alternatywa dla spożywanych w czasie pracy batonów i zamawianych na szybko obiadów.7. Jak ustalany jest harmonogram posiłków?

Nasze posiłki spożywamy w regularnych odstępach czasu, co jest bardzo ważne w uzyskaniu ustalonych efektów diety. Pomiędzy posiłkami robimy przerwy 2,5-3,5 godziny a kolację spożywamy najpóźniej na 2 godziny przed snem. W czasie trwania diety pijmy ok 1,5-2 litra wody niegazowanej z dodatkiem cytryny. Do naszego cateringu klienci mogą zamówić sobie dodatkowo świeżo wyciskany sok w 100% naturalny bez dodatku wody lub zdrową zieloną herbatę.

8. Czy w weekendy też dostarczacie catering?

Catering dostarczamy od poniedziałku do soboty codziennie rano. W niedziele odpoczywamy my i nasi klienci. Uważamy, że po 6 dniach naszej diety wskazane jest usiąść z rodziną i zjeść niedzielny obiad razem z uwzględnieniem zdrowych nawyków, których z nami uczą się nasi klienci. Często klienci zamawiają sobie podwójne paczki w sobotę wtedy drugą spożywają w niedzielę.9. Czemu warto z tego korzystać?

Powodów jest mnóstwo. Z Fresh Catering nie musicie martwić się o gotowanie, o liczenie kalorii spożywanych posiłków, z nami schudniecie bez większego wysiłku fizycznego, dostarczysz swojemu organizmowi tego czego potrzebuje, by zdrowo żyć.
Nasi klienci zamiast tracić czas na gotowanie i zakupy spędzają czas z bliskimi lub na ulubionych zajęciach.

10. Kto najczęściej decyduje się na taką formę diety?

Z cateringu dietetycznego korzystają osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy ale również osoby, które są zabiegane i nie maja czasu lub nie chcą tracić czasu na zakupy i gotowanie. Fresh Catering od ok. 4 lat dostarcza codziennie różnorodne, świeże i zdrowe posiłki na cały dzień.11. O czym należy pamiętać, decydując się na taką dietę?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym by nie czekać na uczucie głodu tylko pilnować regularności spożywania posiłków.

12. W jaki sposób odbywa się kontakt z klientami?

Nasi klienci mogą składać zamówienia na catering dietetyczny 24 godziny poprzez sklep internetowy na naszej stronie www.freshcatering.com.pl, poprzez e-mail lub telefon kontaktowy czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 w soboty 8:00-16:00. Panie pracujące w dziale obsługi klienta chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania naszych klientów.13. W jaki sposób jesteście w stanie określić jakie są potrzeby  żywieniowe klienta?

Bardzo często klienci wiedzą jakie są ich potrzeby żywieniowe i takie właśnie zamawiają, natomiast jeśli zadzwoni do nas osoba, która nie zna odpowiednich wskazań żywieniowych wtedy umawiamy klienta na konsultacje dietetyczną, którą świadczymy w cenie naszego cateringu.

Dziękujemy za rozmowę

Dieta pudełkowa bez zwątpienia jest bardzo wygodna. Pilnując regularnych godzin spożywania przygotowanych posiłków możemy zadbać o nasze zdrowie, wygląd i pełnowartościowy posiłek, nie martwiąc się, Co dzisiaj zjem na obiad?. My dowiedzieliśmy się o wiele więcej. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało kontaktujcie się z Fresh Catering, który odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.