fot. Solanki
Pokażą jak oczyścić ciało z toksyn
W czwartek, 19 października o godz. 18.30 w Sali Kryształowej "Solanki” Medical SPA odbędzie się pierwsze powakacyjne "Spotkanie ze zdrowiem" organizowane przez "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław.
2017-10-05, 09:50Temat prelekcji brzmieć będzie "Jak oczyścić organizm z trujących toksyn? Poznaj przepis na detoks". Uzdrowisko po wakacyjnej przerwie wraca z prozdrowotnym cyklem otwartych comiesięcznych spotkań, w ramach których inowrocławianie i nie tylko mają szansę zgłębiać wiedzę o zdrowiu.

Prelekcję poprowadzi dietetyk Małgorzata Ignaczak nadzorująca odbywające się w "Solanki" Uzdrowisku Inowrocław turnusy oczyszczająco-lecznicze z dietą warzywną-owocową wg wskazań dr Ewy Dąbrowskiej oraz lek. med. Zofia Mączyńska, specjalista  rehabilitacji medycznej, entuzjastka i propagatorka zdrowego stylu życia.

Warto wiedzieć, że w czasach wysoko przetworzonego jedzenia pełnego konserwantów organizm każdego z nas potrzebuje oczyszczenia. W żywności i wodzie znajdują się pozostałości nawozów sztucznych, metali ciężkich, a w powietrzu wiele szkodliwych substancji. Jemy nieregularnie, jemy w biegu, jemy dużo słodyczy oraz tłustych i kalorycznych potraw. To wszystko powoduje, że w naszych jelitach zalegają złogi pełne toksyn.

- Czy można oczyścić organizm z tego balastu? Oczywiście, że tak. Racjonalny detoks to zdrowa dieta, aktywność fizyczna i unikanie szkodliwych czynników w naszym życiu codziennym – mówi lek. med. Zofia Mączyńska.

Podczas spotkania w Sali Kryształowej przy ul. Wilkońskiego 23 uczestnicy poznają sekrety diety warzywno-owocowej, która przyciąga do Uzdrowiska ludzi z całej Polski. Dieta ta jest rodzajem postu  leczniczego  stosowanego przez dr Ewę Dąbrowską od  ponad 30 lat. Słuchacze poznają również istotną rolę aktywności fizycznej oraz zasady i korzyści płynące ze zdrowego odżywiania. Będzie mowa o tym jakie produkty warto ze sobą łączyć, a jakich połączeń lepiej unikać. Nie zabraknie też chwili na dyskusję oraz konkursu z nagrodami. Początek 19 października o godz. 18.30. [IO]