fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: a może by tak rzucić palenie?
Imieniny obchodzą Edmund, Marek, Gertruda, Łucja, Małgorzata oraz Piotr. Światowy Dzień Filozofii, Dzień Tolerancji, Dzień Służby Zagranicznej RP oraz Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
2017-11-16, 09:12Kalendarium

67 lat temu w Krakowie urodziła się aktorka Marzena Trybała. Ten, kto urodził się tego dnia jest podobno "Energiczny, gorliwy – zajęty jest nieustannie. (… ) Potrafi dostosować się do warunków i otoczenia." Swoje 95. urodziny obchodziłby dziś natomiast reżyser Janusz Morgenstern.

Niezbędnik

Przypominamy, że już tylko do dziś można nadsyłać propozycje dotyczące tego jak ma wyglądać drugi mural w Kruszwicy, na ścianie budynku przy ul. Zamkowej 1. Przy wyborze tematyki należy pamiętać, że ściana leży w ścisłej strefie konserwatorskiej i trzeba będzie zastosować na niej monochromatyczną kolorystykę. Propozycje można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres um@kruszwica.um.gov.pl.

Po ilości nadesłanych zgłoszeń śmiało możemy stwierdzić, że trampoliny wzbudziły Waszą ciekawość! Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie! Ze zwycięzcami skontaktujemy się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Co będzie?

O godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się Wielobój Akrobatyczno-Sprawnościowy dla Szkół Podstawowych.

O godz. 16.00 w Filii nr 2 dla Dzieci przy ulicy Wojska Polskiego 5 rozpocznie się spotkanie "Rodzinne Czytanie przy Manhattanie". Zajęcia organizowane są dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat wraz opiekunami. W programie są min. głośne czytanie, zajęcia manualne, gry i zabawy ruchowe.

Dziś prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza spotka się z mieszkańcami Szymborza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Przybyszewskiego. Najpierw mieszkańcy będą mogli porozmawiać z naczelnikami wydziałów, szefami miejskich instytucji i służb o swoich indywidualnych sprawach. Około godziny 17.00 rozpocznie się już otwarta debata z udziałem włodarza.

Również o godz. 16.30 rozpocznie się Otwarty Turniej Szachowy, który odbędzie się w Domu Rzemiosła przy ul. Poznańskiej 36. Chętni mogą zapisywać się tuż przed turniejem.

O godz. 18.30 w sali kryształowej "Solanki" Medical SPA przy ul. Wilkońskiego 23 odbędzie się kolejne "Spotkanie ze zdrowiem". Tym razem prelekcja poświęcona będzie urządzeniu do reedukacji chodu o nazwie "egzoszkielet". Podczas spotkania przewidziane są również konkursy z nagrodami. Więcej o urządzeniu i samym spotkaniu przeczytacie tutaj.

Hello

Dziś jest dobry dzień na rzucenie palenia... Po prostu! - Ja zaczęłam palić już w liceum - dzieli się z nami pani Ewa, która obecnie jest po 50-tce. Potem przestałam, bo zaszłam w ciążę. Potem znowu zaczęłam palić, przez stres... w pracy. I potem nagle miałam już za sobą - łącznie jakieś 15 lat palenia. Pewnego dnia postanowiłam rzucić, ale pierwszy raz udało mi się nie palić papierosów przez bardzo krótki czas. Spróbowałam jednego papierosa i nałóg od razu wrócił. Jednak potem znowu zaczęłam się zastanawiać nad rzuceniem… Przekonały mnie do tego – kwestia finansowa i sam fakt, że trzeba biegać po te papierosy do sklepu. Powiedziałam sobie dość i od tamtego momentu nie wzięłam papierosa do ręki. Dajcie znać komu z Was również udało się pokonać nałóg? Jakie metody są według Was najskuteczniejsze?