fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: twój rozkład na cały weekend
Jest 321. dzień roku i 56. dzień jesieni. Imieniny obchodzą Grzegorz, Salomea, Elżbieta, Jan, Roch oraz Wiktoria. Dziś obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Bez Długów, Dzień Czarnego Kota, Dzień Studenta oraz Światowy Dzień Wcześniaka.
2017-11-17, 09:46Kalendarium

"Dumny, niezależny, pracowity jest jednocześnie bardzo wrażliwy na płeć odmienną, zmysłowy i kochliwy. Jego temperament jest bardzo uczuciowy, a w miłości cechuje go pewna niestałość." - tak Jan Starży - Dzierżbicki w swojej książce opisuje osoby urodzone 17 listopada. 75 lat kończy dziś aktorka, serialowa żona pewnego popularnego "czterdziestolatka" - Anna Seniuk. Tyle samo lat kończy dziś amerykański reżyser Martin Scorsese.

Niezbędnik

Przypominamy, że dziś o godz. 10.00 w Solanki Medical Spa odbędzie się spotkanie "Przedsiębiorczość na start". Będzie o start-upach, środkach unijnych i budowaniu własnego biznesu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia oraz info o wolnych miejscach pod numerami 56 62 15 904 i 797 304 125.

Przypominamy również o przedłużonej do dziś rekrutacji na uzyskanie bezzwrotnych dotacji dla firm. Tutaj szczegóły.

Co będzie

W godz. 12.00-15.00 na sali gimnastycznej III LO rozegrane zostaną Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców.

O godz. 16.00 w "Tajemniczym Ogrodzie" odbędzie się spotkanie w ramach "Czadowego Klubu Książkowego" dla dzieci powyżej 5. lat. Będzie o "misiach nie tylko do przytulania". Info o wolnych miejscach pod numerem tel. 52 352 72 37. Na spotkanie należy przynieść swojego pluszaka!

O godz. 17.00 w "Niebieskiej kamienicy" Kujawskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie muzyczne "Polska w malarstwie i muzyce" z Marią Nowosad.

Kino

Od dziś w kinach "Liga sprawiedliwości". Jest to piąta seria filmów o superbohaterach produkcji Warner Bros. (DC Extended Universe), które oparte są na komiksach wydawnictwa DC Comics. Jest to również ich najkrótszy film - trwa 121 minut. W obsadzie zobaczymy trzech Oskarowych zwycięzców, którymi są Ben Affleck, Jeremy Irons oraz J.K. Simmons oraz trzech nominowanych do tejże nagrody - Amy Adams, Diane Lane and Jesse Eisenberg. Seanse w Kinomax - 14.45 3D dubbing, 17.00 2D dubbing, 19:15 2D napisy.

Drugą propozycją na dziś jest kino polskie… - film "Najlepszy" jest historią życia Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Zdobył tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 h 47 min 46 sek. Seanse - 16.30, 18.45, 21.00. Po cały repertuar zapraszamy tutaj.

Sobota

Od godz. 8.30 (oficjalne otwarcie o godz. 9.00)rozpoczną się zmagania pływaków podczas XXI Jesiennych Pływackich Mistrzostw Inowrocławia, które odbędą się na Krytej Pływalni "Delfin". Tym samym obiekt wyłączony będzie z użyłkowania w godz. 10.00-17.00.

O godz. 10.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędą się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej "I Ty możesz stać się..." W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 7, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem zmagań jest twórczość Józefa Konrada Korzeniowskiego, a czas wystąpienia nie może być dłuższy niż 5 minut.

W godz. 12.00-18.00 wszystkie panie, a przynajmniej te, które wybiorą się w tych godzinach do Galerii Solnej, będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych porad na temat mody i urody. Ana Pelicana doradzi w co się ubrać, a na temat urody porozmawiacie z Waszą koleżanką - Anną Kolaska. W tym miesiącu Strefa Kobiet w sklepie Big Star, a tam czekać na Was będzie 20% rabatu na asortyment damski.

O godz. 15.00 na hali widowiskowo-sportowej rozpocznie mecz II ligi koszykówki mężczyzn Domino Inowrocław - Decka Pelplin. Na obydwa mecze wstęp wolny.

O godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się akcja charytatywna "Gramy dla Kubusia 2". W programie imprezy m.in. występy muzyczne - wystąpi zespół NEW Collective, zwany polskim Modern Talking, a także Janek Zieliński - pierwszy wykonawca hitu "Daj mi tę noc" i Bartek Wrona - były wokalista Just 5 oraz taneczne. Przypominamy, że celem zbiórki jest pomoc Jakubowi Świdrowi - 8-letniemu inowrocławianinowi. Biletem wstępu jest cegiełka charytatywna, którą można nabyć (jako dobrowolny datek) przed koncertem.

O godz. 19.00 w Teatrze Miejskim odbędzie się koncert Raya Wilsona.

Niedziela pełna śmiechu i zabawy!

Nie zapomnijcie o niedzielnym spotkaniu z Solusią! Tym razem na najmłodszych czekać będą atrakcje w postaci warsztatów "Magia czy fizyka?" Poprzez różne eksperymenty będzie można przekonać się, że fizyka jest fascynująca. Zajęcia odbywać się będą co godzinę o 12.30, 13.30 i 14.30.

O godz. 13.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Orłowskiej rozegrany zostanie mecz A klasy piłki nożnej Goplania Inowrocław - Noteć Gębice. O godz. 17.00 w hali rozpocznie się Polska Noc Kabaretowa. Informacja dla zmotoryzowanych - przypominamy, że oprócz głównego parkingu przed halą oraz obok urzędu skarbowego, auto będzie można zostawić także na terenie tzw. giełdy, wjeżdżając od ulicy Krzymińskiego. W pobliżu funkcjonują też parkingi przy basenie "Delfin" i ratuszu.

O godz. 20.00 w pubie Kropa wystąpi sześciu stand-uperów. Wszystko w ramach trasy 6x7. Na inowrocławskiej scenie zobaczymy Tomasza Kwiatkowskiego, Mateusza Sochę, Piotra Popka, Michała Juszczaka, Błażeja Krajewskiego i Michała Kutka. Bilety można nabyć w cenie 25 zł lub 30 zł w dniu imprezy.