fot. AJ
Wróciła moda na planszówki. W co grać?
Nie macie pomysłu na prezent dla dziecka, żony, męża, przyjaciela? Gry planszowe to nie tylko doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego z naszymi bliskimi. To również skarbnica wiedzy.
2017-11-19, 16:04Obecnie na rynku znaleźć można gry, które są w stanie pobudzić wyobraźnię najbardziej wymagających milusińskich czy takie, które dostarczą rozrywki dorosłym. Są też takie, które łączą pokolenia! Dlaczego warto grać w gry planszowe? Po pierwsze dlatego, że są odskocznią od telefonów, komputerów i telewizorów. Po drugie wymagają wykorzystania, a może i nawet wydobywają z nas różne umiejętności. Takie jak opanowanie, zdolności liczenia, czytania ze zrozumieniem, umiejętności sprawnego negocjowania, planowania, organizacyjne czy szybkiego reagowania w danej sytuacji. A te nie są umiejętnościami, które przydają nam się tylko i wyłącznie w trakcie trwania gry… Plansza to idealne pole do popisu dla kompetencji, które sprawdzą się np. podczas przyszłej rozmowy kwalifikacyjnej czy w samej pracy. Ponadto gry planszowe po prostu zbliżają. W parze z planszówkami zawsze idzie dobry humor.

Poza popularnymi Chińczykiem, Eurobiznesem, Scrabble czy Monopoly istnieje wiele innych ciekawych gier, które zagwarantują Wam dobrą zabawę. Którą wybrać?! Oto pierwsza z propozycji.

Terra to gra, która pozwoli Wam odkryć świat lepiej! Jest przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 10 lat. W pudełku znajdziemy estetycznie wykonaną planszę - mapę świata, każdy gracz dostaje po 6 pionków - kolorowych znaczników, ponad 150 kart z pytaniami o czterech stopniach trudności (żółty dla początkujących, zielony dla podróżników entuzjastów, niebieski dla globtroterów oraz czerwony dla odkrywców), które zawierają ciekawostki na temat świata i jego cudów, na kartach znajdują się również zdjęcia pomocnicze, jest również kieszonka do układania pytań no i oczywiście instrukcja.

Gra bawi i uczy! Pytania o Kopułę na Skale, Bunt na Bounty, największy i najdłuższy system fiordów czy najwyższą wieżę kościelną tylko z pozoru mogą wydawać się trudne. Jednak punkty za odpowiedź w tej grze dostaje się również w momencie, kiedy jest się blisko poprawnej odpowiedzi! Dodatkowo, poza pytaniem o region, którego dane zagadnienie z karty pytań dotyczy, można również obstawiać odpowiedzi z toru roku, długości/dystansu lub liczby. Tutaj nie ma przegranych.

Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji... Korporacja, Dixit, Party Time, Taboo, Kalambury De Luxe - naprawdę jest z czego wybierać!