fot. MJ
#Hello: kolejna strefa kobiet za nami
Zaczynamy 47. tydzień roku. Imieniny obchodzą Feliks, Rafał, Agnieszka, Edmund, Grzegorz, Maria oraz Oktawia. Mamy też dzień Uprzemysłowienia Afryki, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pamięci Osób Transpłciowych.
2017-11-20, 08:51Kalendarium

"Lubi odkrywać cudze tajemnice" - tak określa się osoby, które urodziły się 20 listopada. Swoje 51. urodziny obchodzi dziś np. dziennikarska Jolanta Pieńkowska. Z innych wydarzeń - Zgromadzenie Ogólne ONZ 58 lat temu uchwaliło "Deklarację Praw Dziecka".

Niezbędnik

Jeszcze tylko dziś można wysłać zgłoszenie do konkursu na najpiękniejszy obiekt w Inowrocławiu. Przypominamy, że o tytuł "Mistera Budownictwa" mogą ubiegać się obiekty, które zostały oddane do użytkowania w okresie od 16 listopada 2016 roku do 10 listopada 2017. Zgłaszać można je w dwóch kategoriach - obiekty nowo wybudowane oraz adaptacje, remonty i przebudowy. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej www.inowroclaw.pl oraz w wydziale inwestycji Urzędu Miasta przy ul. Roosevelta 33, pokój nr 8, e-mail: rozwoj@inowroclaw.pl.

Co będzie?

W godz. 15.00-18.00 w WSG odbędzie się bezpłatne szkolenie "Europa dla biznesu - szanse i wyzwania", które organizowane jest przez Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz. Spotkanie połączone będzie z dyżurem doradcy ds. funduszy.

O godz. 17.00 w "Przydomku" rozpocznie się spotkanie z Dariuszem Bednarkiem, inowrocławskim fotografem i podróżnikiem. W ramach spotkania odbędzie się pokaz zdjęć połączony z prelekcją o ciekawych i niesamowitych miejscach w Polsce, rzadziej lub częściej odwiedzanych przez turystów.

O godz. 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się natomiast spotkanie ze słynnym himalaistą i alpinistą, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, podróżnikiem i prezesem Polskiego Związku Alpinizmu - Piotrem Pustelnikiem.

Hello

Kolejna strefa kobiet w Galerii Solnej za nami. Tym razem stylistka Ana Pelicana doradzała w sklepie Big Star, który charakteryzuje się modą nie tylko "na sportowo", ale i casual. Natomiast Anna Kolaska odpowiadała na wszystkie Wasze pytania dotyczące urody.

- Klientki najczęściej pytają o pielęgnację twarzy, mają problem z doborem odpowiedniego kremu. Poza tym, nie do końca wiedzą jak dokładnie wykonywać demakijaż twarzy, przez co makijaż, który wykonują na co dzień nie trzyma się tak, jak powinien - mówi Anna Kolaska. - Przeważnie są zapytania o to, jak wykonuje się makijaż dzienny, poszukiwane są podkłady, które dobrze kryją i które utrzymają się przez cały dzień bez żadnych poprawek. Jedną z propozycji pasującą do stylizacji "casualowych", czyli takich codziennych jest makijaż naturalny - w beżach i brązach, bo jest to makijaż bezpieczny i pasuje do każdego typu urody - poleca nasza koleżanka, Ania Kolaska.