fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: inowrocławski atlas kobiet
Mamy 325. dzień roku. "Dwudziesty pierwszy listopada pogodę zimy zapowiada". Imieniny obchodzą Janusz, Konrad, Albert, Elwira, Maria, Piotr, Regina oraz Wiesław. Dziś obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Światowy Dzień Telewizji oraz Święto Służby Czołgowo-Samochodowej.
2017-11-21, 09:15Kalendarium

Ten, kto urodzony jest 21 listopada "Lubi zwalczać istniejące poglądy." Dziś są 50. urodziny polskiej dziennikarki Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Natomiast 52 lata kończy dziś islandzka piosenkarka i aktorka Björk.

Niezbędnik

Dziś jest ostatni dzień na zgłoszenie do konkursu najlepszej "nalewki teściowej". Aby wziąć udział w konkursie na najlepszą nalewkę należy przynieść do Pijalni Wód-Palmiarni "Inowrocławianki" nalewkę wraz z dołączonymi następującymi informacjami - imię i nazwisko osoby biorącej udział w konkursie, skład nalewki. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 listopada o godz. 17.00. Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, bliższe informacje można uzyskać osobiście w pijalni lub telefonicznie - tel. kom. 795 141 694.

Dziś jest również ostatni moment na to, żeby zapisać się na zabawę mikołajkową organizowaną dla dzieci niepełnosprawnych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Zabawa odbędzie się 2 grudnia o godz. 11.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. Podczas imprezy Teatr Frajda z Torunia zaprezentuje program artystyczny pt. "Bal w Pałacu Pingwinów". Zapisy uczestników w wieku do lat 18 przyjmowane będą osobiście do 21 listopada 2017 r. w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta, al. Henryka Sienkiewicza 1, pokój nr 5. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (52) 35-55-265.

Przypominamy również, że dziś na parkingu przed Urzędem Gminy przy ul. Królowej Jadwigi w godz. 12.00 - 16.00 będzie można oddać krew. Warto pamiętać, że krew oddawać można nie tylko podczas takich akcji, ale również na co dzień w terenowym oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu.

Co będzie

Filia nr 7 Biblioteki Miejskiej (ul. Marulewska 7) przygotowała coś z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień - "Wszystkie oblicza życzliwości ...w Dniu Życzliwości i przez kolejne dni roku!" - będzie można obejrzeć tam plakaty o przejawach życzliwości na co dzień, a dla czytelników odwiedzających w tym dniu bibliotekę przewidziane są magnesy życzliwości.

O godz. 20.00 na stadionie odbędzie się bezpłatny trening z wykwalifikowanym trenerem lekkiej atletyki. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji "BiegamBoLubię".

Hello

Stowarzyszenia Nowa Para Butów i Biblioteka Miejska proponują kolejną odsłonę Inowrocławskiego Atlasu Kobiet! Tym razem w formie prezentacji audioprzewodnika, która odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Na spotkaniu należy mieć przy sobie urządzenie mobilne z odpowiednią aplikacją i to pozwoli na wyruszenie w podróż i poznanie nie tylko okolicy, ale i jej historii samodzielnie. Przypominamy, że Inowrocławski Atlas kobiet w pierwszej odsłonie przybliżył nam osiem biogramów takich postaci jak: Królowa Jadwiga, Janina Lewandowska czy Irena Dubiska. W drugiej odsłonie poznaliśmy bliżej między innymi Justynę Wichlińską, Marię Zborucką, Emilię Wajdę, Różę Rozenberg czy Julię Głowacką. Potem była również gra miejska szlakiem Inowrocławskich Kobiet. Teraz przyszedł czas na cos, czego jeszcze w naszym mieście nie było! Na prezentację audioprzewodnika wstęp jest bezpłatny.