fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: przyjedzie znany kabareciarz
Dziś pochmurno i prognozowane są słabe opady deszczu. Imieniny obchodzą Cecylia, Marek oraz Stefan. Mamy też Dzień Kredki. A dla tych co już odliczają - do wigilii świąt Bożego Narodzenia zostały już tylko 32 dni! A Wy już dziś możecie zostać świętym Mikołajem...
2017-11-22, 09:27Kalendarium

Swoje 62. urodziny obchodziłby dziś, zmarły w sierpniu tego roku, polski dziennikarz Grzegorz Miecugow. Tego dnia swoje urodziny obchodzą również np. amerykańska aktorka Scarlett Johansson (33 lata) czy polski dziennikarz i publicysta Stefan Bratkowski (83 lata). "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku" mówi, że ten, kto urodził się 22 listopada jest "Sprytny, przebiegły – interesuje się militaryzmem."

Niezbędnik

Już w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w inowrocławskim pubie Kropa wystąpi Abelard Giza. Tym razem będzie można go zobaczyć w programie "Numer 3", z którego dowiemy się m.in. "czym najlepiej zagęszczać mleko, jak wejść w życiu na odpowiednią częstotliwość i co jest niezatapialne". Bilety w promocyjnej cenie – 40 zł są do nabycia na biletyn.pl. Promocja trwa do 25 listopada.

Co będzie?

W godz. 16.30-19.00 w siedzibie SWP "Flandria" przy ul. Andrzeja 15, a dokładnie na parterze odbędzie się bezpłatne szkolenie dla opiekunów i rodzin – "Opieka nad osobą niepełnosprawną i długoterminowo leżącą". Poruszane będą takie tematy jak: toaleta całego ciała krok po kroku, zmiana bielizny pościelowej i osobistej, karmienie i przygotowanie posiłków, profilaktyka przeciwodleżynowa, dobór i zakładanie pieluchomajtek, techniki bezpiecznego przemieszczania. Informacje o wolnych miejscach i rejestracja pod numerem 664 999 885.

Hello

Już od kilku dni w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego trwa akcja "Zostań Świętym Mikołajem". Wszystkich, którzy chcą pomóc wesprzeć akcję informujemy, że podarki w formie książek, kolorowanek, artykułów szkolnych, środków pielęgnacyjnych itp. można przynosić do biblioteki Centrum. Wszystko potem trafi do dzieci z domu dziecka. Zbiórka potrwa do 14 grudnia. Warto jest wspomnieć, że inowrocławski "Medyk" włącza się w tę akcję już po raz piąty!