fot. Inowrocławianka.pl
#Hello. Film, spektakl i trochę sportu
327. dzień roku mamy... A o czyich imieninach dziś pamiętamy? Swoje święto ma Adela, Klemens, Grzegorz, Lukrecja oraz Michał. Obchodzimy również Święto Wojskowej Służby Prawnej.
2017-11-23, 09:10Kalendarium

Ma dużą intuicję, i trudno go wywieźć w pole - ten, kto urodził się 23 listopada. Swoje 84. urodziny obchodzi dziś jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, dyrygent oraz pedagog muzyczny - Krzysztof Penderecki. Natomiast tego dnia 90 lat temu w podinowrocławskich Jarontach zmarł natomiast Stanisław Przybyszewski.

Niezbędnik

W dwóch inowrocławskich jednostkach wojskowych dziś zostaną uruchomione syreny alarmowe. Trening systemu ostrzegania i alarmowania odbędzie się na terenie Jednostki Wojskowej 1523 przy ul. Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Polegał będzie na uruchomieniu syreny alarmowej zlokalizowanej na terenie jednostki. Natomiast w godzinach od 9.10 do 9.55, na terenie Jednostki Wojskowej 1641 przy ul. Jacewskiej 73 w Inowrocławiu zostanie uruchomiona syrena alarmowa zlokalizowana na terenie jednostki.

Co będzie?

O godz. 10.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się wielkie święto Pluszowego Misia. Natomiast w Kruszwicy - święto koszykówki z KSK Noteć. Od godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy rozpoczną się - otwarty trening pokazowy, gry, konkursy i mecz dzieci i młodzieży.

O godz. 16.00 we Filii nr 4 Biblioteki Miejskiej przy ul. Poprzecznej 29 odbędzie się spektakl teatralny "Dusia w kuchni". Będzie to interaktywny spektakl w wykonaniu teatru Frajda z Torunia. Dusia podróżuje z własną objazdową kuchnią i przy niewielkiej pomocy ze wszystkim sobie poradzi, nawet z Błażejem, dostawcą niezdrowego szybkiego jedzenia. Spektakl pełen kuchennych niespodzianek. Wstęp wolny. Informacje o zapisach i wolnych miejscach w Filii nr 4, przy ul. Poprzecznej 29, pod nr tel. (52) 357 51 08, e-mail: filia4@bmino.pl.

Hello

Dziś można wybrać się na kolejny skłaniający do refleksji film w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinomax. Tym razem o godz. 18.00 rozpocznie się projekcja "Maudie" w reżyserii Aisling Walsh. Pierwowzorem głównej postaci filmu była Maud Lewis (1903-1970): malarka-amatorka słynąca z barwnych pejzaży, bohaterka kilku dokumentów i książek, dzisiaj uważana za jednego z najważniejszych kanadyjskich artystów ludowych. W tę rolę wcieliła się Sally Hawkins, a u jej boku zobaczymy Ethana Hawke’a. Cena biletu 10 zł.