fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: weekend pełen wydarzeń
Imieniny obchodzą Jan, Walenty, Aleksander, Andrzej, Emilia, Franciszek, Joachim, Piotr oraz Roman. Mamy też tzw. Katarzynki, które są męskim odpowiednikiem na andrzejki, bo to właśnie w nocy z 24 na 25 listopada odbywają się wróżby młodych mężczyzn, a dotyczą one ożenku i poszukiwania partnerki.
2017-11-24, 09:29Dziś mamy również Dzień Buraka i dla tych, którzy chcą uczynić to warzywo bohaterem swojego dzisiejszego menu - tutaj podsyłamy kilka pomysłów.

Kalendarium

Ten, kto urodził się 24 listopada jest "Przedsiębiorczy, praktyczny - niechaj unika sporów i kłótni." 126 lat temu urodziła się polska pisarka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, a 109 lat temu na świat przyszedł polski reżyser filmowy Aleksander Ford. Natomiast swoje 56. urodziny obchodzi dziś muzyk zespołu Elektryczne Gitary - Kuba Sienkiewicz.

Niezbędnik

O godz. 13.00 w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Poznańskiej 13 odbędzie się szkolenie na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego. Poprowadzą je pracownicy Urzędu Skarbowego.

Dziś "czarny piątek", który kusi promocjami. Sprawdźcie jakie rabaty przygotowały dla Was sklepy w Galerii Solnej.

O godz. 17.00 w Pijalni Wód - Palmiarni "Inowrocławianka" odbędzie się finał konkursu na "nalewkę teściowej".

Co będzie?

O godz. 11.00 w Sali Kryształowej Solanki Medical Spa przy ul. Wilkońskiego 23 odbędzie się promocja książki "Książę Kazimierz Konradowic i Kujawy jego czasów" autorstwa profesora Dariusza Karczewskiego. Przypomnijmy, w tym roku przypada 750. rocznica śmierci księcia Kazimierza Konradowica, co może być dobrą okazją do poznania tej ważnej dla dziejów miasta postaci.

Również o godz. 11.00 w Filii Nr 12 dla Ludzi Niepełnosprawnych przy ul. Kilińskiego 16 odbędzie się finał 7. edycji konkursu literackiego "Czytamy słuchając".

O godz. 12.15 w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej (ul. Wilkońskiego 32) odbędzie się spotkanie dla najmłodszych "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś"- zorganizowane z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W programie zapoznanie z historią święta, zagadki, zabawy konkursy.

O godz. 17.00 w Klubie Kopernik Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu przy ul. Toruńskiej 60 rozegrane zostaną Mistrzostwa Szachowe w Grze Błyskawicznej. Zapisy na 15 minut przed rozpoczęciem rozgrywek.

O godz. 17.00 w Teatrze Miejskim rozpocznie się spektakl "Basia sama w domu... czyli moje najgorsze Święta" - jest to najnowsza komedia Marka Rębacza. Informacje o biletach (w cenie 45-75 zł) - Kujawskie Centrum Kultury (ul. J. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67), www.kupbilecik.pl.

A w Saloniku Literacko-Artystycznym o godz. 17.00 odbędą się natomiast bezpłatne warsztaty dietetyczne. W programie min.: ranking największych dietetycznych mitów, zdrowe żywienie, jak być na diecie i nie zwariować. Zapisy i info o wolnych miejscach - Justyna Malagowska 690 266 190 lub Anna Janiszewska 570 988 616.

O godz. 18.00 w Czytelni Regionalnej przy ul. Kilińskiego 16 odbędzie się promocja debiutanckiej książki Katarzyny Podczaskiej "Apokalipsis w Hohensalza, zapadające się miasto". Więcej o autorce i jej najnowszej publikacji pisaliśmy tutaj.

Natomiast o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janikowie odbędzie się koncert polskiego rapera młodego pokolenia - B.R.O - Next Level. Informacje o biletach (17 zł) (052) 35 14 436.

Kino

"Morderstwo w Orient Expressie" to dzisiejsza premiera w Kinomax. Kiedy dochodzi do owego morderstwa w tytułowym pociągu, na barkach jednego z pasażerów - słynnego Belga Hercules Poirot spoczywa odpowiedzialność odnalezienia sprawcy. Kryminał wyreżyserowany został przez Kennetha Branagh’a i to właśnie on wcielił się w rolę belgijskiego detektywa. W obsadzie zobaczymy również Judi Dench, Penélope Cruz, Willema Dafoe, Michelle Pfeiffer Johnny Depp’a. Seans o 20.15 - 2D napisy.

Coś dla najmłodszych… Od dziś na ekrany kin wchodzi animowany film "Coco". Seanse o 13.45 - 3D dubbing, 15.30 - 2D dubbing, 18.00 - 3D dubbing. Oto repertuar na pozostałe dni.

Sobota i niedziela w mieście

W sobotę na sportowo - od godz. 8.30 na strzelnicy myśliwskiej w Miradzu, 88-320 Strzelno rozpocznie się Andrzejkowy Turniej Miradzki, który organizuje Stowarzyszenie "Kujawska Drużyna Łucznicza". Więcej o tym wydarzeniu i samym stowarzyszeniu pisaliśmy tutaj. O godz. 13.00 z inowrocławskiego stadionu wystartują uczestnicy ostatniego biegu w ramach Four Colours Grand Prix Inowrocław - Red Run. Natomiast o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się mecz I ligi koszykówki mężczyzn KSK Noteć - KKS Siarka Tarnobrzeg. Przypominamy, że pomiędzy 1, a 2 kwartą hostessy będą zbierać przyniesione przez kibiców pluszaki. Te powędrują do najbardziej potrzebujących dzieci.

W niedzielę trochę śmiechu i kultury - o godz. 19.00 w inowrocławskim pubie Kropa wystąpi Abelard Giza. Tym razem będzie go można zobaczyć w programie "Numer 3", z którego dowiemy się m.in.: "czym najlepiej zagęszczać mleko, jak wejść w życiu na odpowiednią częstotliwość i co jest niezatapialne". Bilety, na dzień dzisiejszy, są już wyprzedane. A o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim rozpocznie się spektakl Nicoli Palladiniego "d:AMORE. Muzyczna Podróż Śladami Dalidy". Info o biletach - 40 zł - Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67), sklep muzyczny "Forte" (ul. Kr. Jadwigi 2, tel. 602 524 964).