fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: akcja dla bezdomnych zwierząt
Jest 331. dzień roku. "Gdy listopad z deszczami, grudzień zwykle z wiatrami" - dziś znowu może trochę popadać. Imieniny obchodzą Walerian, Wirgiliusz, Dominik, Franciszek, Gustaw, Gustawa, Jakub, Jarosław, Małgorzata, Radosław, Zygfryd, Zygfryda oraz Żaneta.
2017-11-27, 09:26kalendarium

Ten, kto urodził się 27 listopada "Kieruje się w życiu intuicją i dobrze na tym wychodzi". Swoje 64. urodziny obchodzi dziś piosenkarka Edyta Geppert. 75 lat skończyłby dziś natomiast gitarzysta Jimi Hendrix, a 77. urodziny obchodziłby amerykański aktor chińskiego pochodzenia Bruce Lee. 316 lat temu w Szwecji na świat przyszedł Anders Celsius (Celsjusz) - astronom, dzięki któremu mamy 100-stopniową skalę temperatury.

co będzie?

O godz. 16.00 w Filii nr 4 (ul Poprzeczna 29) rozpocznie się spotkanie "Kostką i głową". Wydarzenie organizowane jest dla dzieci w wieku 10 - 15 lat z wykorzystaniem gier planszowych.

O godz. 17.00 w Saloniku Literacko - Artystycznym odbędzie się kolejne spotkania z filmem. Spotkania skierowane są do miłośników kina i kultury współczesnej - prowadzone są przez Łukasza Oliwkowskiego.

Również o 17.00, ale w Filii nr 3 (ul. Szarych Szeregów 2) rozpocznie się spotkanie "Osobistości świata kultury, sztuki i literatury" - "Astrid Lindgren - królowa powieści dla dzieci". Będzie to wspomnienie o znakomitej szwedzkiej pisarce z okazji 110. rocznicy urodzin. Spotkanie realizowane dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fundacji Ekspert Kujawy.

hello

Można pomóc bezdomnym zwierzakom z Inowrocławia zasmakować Świąt… Wystarczy dostęp do Internetu, kilka złotych i w parę minut można pomóc. Na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl właśnie wystartowała trzecia edycja "Gwiazdki dla bezdomniaka". W ramach tej internetowej zbiórki każdy z nas może nie wychodząc z domu podarować karmę i smakołyki psom i kotom z kilkudziesięciu placówek z całej Polski, w tym z Inowrocławia. Podczas dwóch dotychczasowych edycji "Gwiazdki dla bezdomniaka" internauci podarowali czworonogom prawie pięć ton karmy o łącznej wartości niemal 80 tys. zł. Na to, ile uda się jej zebrać przed tegorocznymi Świętami, wpływ może mieć każdy z nas.

- Poprzez specjalną platformę internetową każdy może dorzucić od siebie coś do świątecznej zbiórki, nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl i kliknąć baner akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka" na stronie głównej. Tam znajdziemy wszystkie placówki, które uczestniczą w tej inicjatywie. Każdą z nich reprezentuje wybrany zwierzak, który zbiera zimowe zapasy dla siebie i swoich czworonożnych przyjaciół. Internauci sami decydują, które schronisko czy fundację wesprą oraz jaką karmę i w jakiej ilości podarują podopiecznym danej organizacji. Po tym wyborze już tylko dokonuje się zakupu - analogicznie do sklepu internetowego - mówi Michalina Zabłocka, prezes Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi już trzecią edycję akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka". Darczyńcy nie muszą przejmować się dostawą, ponieważ wszystkie produkty zakupione poprzez www.dlaSchroniska.pl są przekazywane przez organizatorów bezpośrednio do schronisk. W Inowrocławiu podarunki mogą trafić między innymi do kota Żonkila - to właśnie ten zwierzak reprezentuje w tym roku działającą w naszym mieście Fundację Kocia Dolina.

- Zima to szczególnie trudny czas w schroniskach, zwierzaki trafiające do takich placówek jak nasza często są schorowane i zestresowane, mają szczególne potrzeby, wymagają nie tylko specjalistycznej opieki, ale i odpowiedniego pożywienia. To duży wydatek, cieszymy się więc bardzo z tego, że produkty zbierane w ramach "Gwiazdki dla bezdomniaka" są najwyższej jakości. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom za prezenty ufundowane naszym czworonogom i już teraz życzymy pełnych miłości Świąt. Mamy nadzieję, że wszyscy chętni znajdą kilka minut na zamówienie podarków dla naszych pupili jeszcze przed Wigilią, jeśli jednak ktoś nie zdąży w ferworze świątecznych przygotowań, będzie mógł zrobić to do 31 grudnia - to ostatni dzień wspomnianej inicjatywy - mówi Irena Wypych z wspomnianej placówki.