fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: z audioprzewodnikiem po mieście
Kolejny zimny, pochmurno-deszczowy dzień przed nami. Na rozgrzanie przyda się jakaś dobra herbatka, a na poprawienie nastroju, coś do poczytania - hello! Imieniny obchodzą Jakub, Zdzisław, Eustachy, Feliks, Grzegorz, Piotr, Radowit, Stefan oraz Teodora. Mamy też Dzień Podłości i… Dzień Pocałunku. Uwaga… Święta nie łączą się!
2017-11-28, 08:15kalendarium

Ten, kto urodził się 28 listopada "Zajmuje się kilkoma rzeczami naraz." W książce Jana Starży-Dzierżbickiego mowa również o tym, że usposobienie tych osób jest radosne i młodzieńcze, pomimo upływającego czasu. Swoje 69. urodziny obchodzi dziś reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland. Swoje 75. urodziny obchodziłby dziś natomiast poeta, dramaturg i piosenkarz Jonasz Kofta. Jednym z artystów zainspirowanych twórczością Kofty jest Michał Bajor. Piosenkarz wystąpi w naszym mieście 16 grudnia ze swoim koncertem "Od Kofty... do Korcza". - Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie, a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek - wyjaśnia Michał Bajor. Dziś mamy również 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego.

niezbędnik

Młodzi twórcy promocyjnego filmu Szlaku Piastowskiego stoją przed szansą na ciekawe nagrody - kamerę i komplet akcesoriów. Przypominamy, że jeszcze tylko do dziś do godz. 13.00 potrwa głosowanie publiczności w konkursie filmowym "Z kamerą wśród Piastów". Wszystkie filmy - w tym te, przygotowane przez młodych inowrocławian: Darię Witecką i Zofię Głowacką ze SP nr 6 oraz Damiana Śnieżewskiego z ZSP nr 4 są do obejrzenia tutaj.Film z największą liczbą głosów użytkowników serwisu YouTube (poprzez kliknięcie ikonki kciuka w górę) otrzyma nagrodę publiczności. Reakcja "Nie podoba mi się" (ikonka kciuka w dół) nie wpływa na liczbę głosów.

co będzie

O godz. 16.00 w Filii nr 4 (ul. Poprzeczna 29) odbędzie się spotkanie organizacyjne Klubu Seniora. Więcej informacji - tel. 52-357-51-08, e-mail: filia4@bmino.pl.

O godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpocznie się prezentacja audioprzewodnika - śladem Inowrocławskiego Atlasu Kobiet. Na spotkaniu należy mieć przy sobie urządzenie mobilne z odpowiednią aplikacją i to pozwoli na wyruszenie w podróż i poznanie nie tylko okolicy, ale i jej historii samodzielnie. Wstęp bezpłatny.

O godz. 20.00 na stadionie w ramach ogólnopolskiej akcji "BiegamBoLubię" odbędzie się bezpłatny trening biegowy z wykwalifikowanym trenerem lekkiej atletyki.

hello

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zainteresowane osoby powinny udać się do sztabu w godz. 10.00-16.00 w celu wypełnienia ankiety Kandydata na Wolontariusza (osoby niepełnoletnie - z rodzicem lub opiekunem prawnym). Potrzebne będą takie dane jak: imię i nazwisko, adres, PESEL, numer telefonu, e-mail i nazwa szkoły lub zakładu pracy. Sztab Miejski WOŚP mieści się w Kujawskim Centrum Kultury przy ul. Jana Kilińskiego 16. W razie pytań można dzwonić pod nr tel. 52-357-52-13, lub pisać: e-mail: kck-inowroclaw@wp.pl. 26.