fot. Inowrocławianka.pl
#Hello: konkurs na piękną mowę
Mamy 333. dzień roku oraz wigilię św. Andrzeja. Kiedyś to właśnie w noc z 29 na 30 listopada odbywały się wróżby, głównie o charakterze matrymonialnym. Ta sama noc wiąże się również z innym ważnym wydarzeniem. Przyczyniło się ono między innymi do tego, że dziś obchodzimy Dzień Podchorążego. Imieninowe życzenia ślemy do Błażeja, Franciszka, Fryderyka, Klementyny oraz Waltera.
2017-11-29, 08:52kalendarium

W nocy z 29 na 30 listopada 187. lat temu rozpoczęło się Powstanie Listopadowe. Ten, kto urodził się 29 listopada "Pragnie wszystko poznać i zanalizować." Swoje 125. urodziny obchodziłby dziś gwiazdor kina międzywojennego, Franciszek Brodniewicz. Natomiast 63 lata kończy dziś jeden z braci Coen – Joel.

niezbędnik

Przed nami Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci do lat 16. Zawody mają odbyć się w dniach 9 - 10 grudnia na Krytych Kortach Tenisowych przy ul. Rakowicza 93. Zabawa z odrobiną rywalizacji kierowana jest do młodych tenisistów grających na co dzień w inowrocławskich klubach, trenujących indywidualnie pod okiem trenerów oraz tych, uprawiających tę dyscyplinę rekreacyjnie. Rozgrywki będą prowadzone w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat. Zapisy przyjmowane będą do 8 grudnia do godz. 14.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu przy ul. al. Niepodległości 4 w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez, tel. 52 355 53 55, e-mail: marketing@osir.inowroclaw.pl.

co będzie?

W godz. 12.00-15.30 w Solanki Medical SPA Inowrocław, ul. Zygmunta Wilkońskiego 23 odbędzie się spotkanie pn. "Możliwości wsparcia organizacji pozarządowych". Organizatorem wydarzenia jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu. Będą poruszane takie tematy jak: - Wsparcie organizacji pozarządowych ze środków funduszy europejskich w latach 2014-202, - Jeśli nie środki unijne to co? Pozostałe źródła finansowania działalności dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych czy panel dyskusyjny oraz konsultacje indywidualne. Wstęp bezpłatny. Zgłoszenia oraz info o wolnych miejscach pod numerami: (56) 62 15 904, 797 304 125.

O godz. 18.00 w rąbińskiej hali rozpocznie się mecz II ligi koszykówki mężczyzn Domino Inowrocław - Politechnika Gdańska. Przypominamy, że na spotkanie można przynieść ze sobą pluszaki, które potem powędrują do najbardziej potrzebujących dzieci.

hello

Już niedługo w inowrocławskiej książnicy odbędzie się VI edycja konkursu krasomówczego "Tu jestem". Udział w nim może wziąć młodzież ze szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, która ukończyła 15. rok życia. Co trzeba przygotować? - Autorskie wystąpienia zainspirowane przeszłością i życiem codziennym, które uczestnik powinien jak najlepiej zaprezentować przed jury i publicznością. Tematem prezentacji mogą być, np. miejsca i ludzie bliscy sercu, zasłużeni dla regionu, walory turystyczno-krajoznawcze województwa, tradycje, zabytki lub historia.

Wystąpienie konkursowe nie może trwać dłużej niż 5 minut, można natomiast wspomagać się prezentacją multimedialną i materiałami dodatkowymi - np. fotografiami czy ulotkami. Konkurs odbędzie się 9 grudnia o godzinie 11.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. A zgłoszenia należy przesłać do 4 grudnia - telefonicznie 52 357-46-38 lub poprzez pocztę elektroniczną regionalna@bmino.pl. Można też dostarczyć je osobiście do Czytelni Biblioteki Głównej. Deklaracja powinna zawierać: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon kontaktowy uczestnika (ewentualnie adres e-mail) oraz nazwę i adres szkoły, której jest uczniem. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć tutaj.