fot. MJ
Atrakcje na wesele? Jest w czym wybierać
Piękna sala, dobra orkiestra i wyśmienite jedzenie - czego chcieć więcej? Jak się okazuje, współczesne młode pary często zapewniają swoim gościom dodatkowe atrakcje na weselu. Rynek takich usług rozwija się w szybkim tempie. Co oferuje?
2018-01-22, 11:38Wydawać by się mogło, że trzy wspomniane na początku elementy w zupełności wystarczą, żeby goście doskonale się bawili. Tak oczywiście jest, ale czemu nie uatrakcyjnić imprezy czymś ekstra? Czemu nie zaskoczyć gości dodatkową niespodzianką? Wachlarz usług z kategorii atrakcji weselnych jest naprawdę szeroki.

Wśród tych najczęściej spotykanych wymienić można kąciki barmańskie oraz fotobudki. Pierwsza z nich ucieszy w szczególności miłośników mocniejszych trunków. Profesjonalni barmani przygotują gościom wymyślne, kolorowe napoje na życzenie. Z atrakcji można zazwyczaj korzystać do woli, ale polecamy odrobinę umiaru. W przeciwnym wypadku inne weselne niespodzianki mogą zostać niezauważone. Niektóre kąciki barmańskie połączone są z pokazami. Wtedy w rytmie muzyki, butelki i shakery latają aż pod sufit. Często pojawia się ogień, czy ciekły azot. Na sam koniec powstają drinki, które może posmakować młoda para i kilku gości. Tutaj wiele zależy od kunsztu barmana. Ci najlepsi potrafią sprawić, że goście oniemieją z zachwytu.

Druga bardzo popularna atrakcja, czyli fotobudka to doskonała zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych. Goście ubierają śmieszne gadżety, ustawiają się na tle, a fotobudka robi im zdjęcia i od razu drukuje. W czasie rzeczywistym widzą się na dużym ekranie, co daje dodatkową dawkę śmiechu. Wydruki w formie dwóch pasków mogą zachować dla siebie lub wkleić do specjalnie przygotowanej fotoksiążki i dopisać życzenia. Taka pamiątka z pewnością ucieszy młodą parę. O popularności fotobudek na weselach świadczą kolejki gości chętnych do zrobienia sobie śmiesznej fotki.

Atrakcja, która zrobi na weselnikach duże wrażenie, ale po kilku minutach zniknie to tzw. ciężki dym. Najczęściej pokrywa on parkiet sali tuż przed pierwszym tańcem. Daje to efekt, jakby młoda para tańczyła w chmurach. Oprócz dymu w tej wyjątkowej chwili, która w pewien sposób rozpoczyna zabawę weselną z sufitu mogą polecieć setki baniek mydlanych. Całość może bardzo widowiskowo wyglądać na zdjęciach.

Jeśli na weselu spodziewamy się dużo dzieci, warto pomyśleć o animatorze dla najmłodszych. Taka osoba wyspecjalizowana w zabawianiu milusińskich pomoże wypełnić dzieciom czas, a rodzicom pozwoli na beztroską zabawę. Zazwyczaj animatorzy organizują dla dzieci zabawy i konkursy, a także mini pokazy, czy malowanie twarzy.

Z kategorii atrakcji kulinarnych popularne są wiejskie oraz słodkie kąciki, a także czekoladowe fontanny. Te atrakcje często oferują sale weselne, dlatego nie ma potrzeby szukania każdej z nich osobno, co znacznie ułatwia organizację.

Poza wspomnianymi do tej pory najbardziej popularnymi atrakcjami, w bogatym gąszczu ofert znaleźć można także te mniej oczywiste. Są wśród nich m.in. pokazy ognia, fajerwerki, iluzjoniści, profesjonalne karaoke, podświetlane balony LED, czy nawet inscenizowany napad jednostki specjalnej, która może... porwać pannę młodą.

Lista dostępnych aktualnie atrakcji weselnych jest praktycznie nieograniczona i kończy się tam, gdzie pomysłowość młodej pary. Warto zaskoczyć gości czymś, czego się nie spodziewają, ale pamiętajmy też, żeby nie przesadzić. Zbyt napięty harmonogram dodatkowych wydarzeń na weselu może sprawić, że zabraknie czasu na tradycyjną zabawę na parkiecie w rytmach muzyki. [MJ]

Artykuł powstał we współpracy z Fotowbudce.pl - Fotobudka na imprezę Inowrocław Bydgoszcz Toruń